Як подолати страх на іспитах

Найбільшою проблемою в ситуації екзамену чи тестування стає наше хвилювання. Гормон, який виділяється, коли людина відчуває страх, впливає на пам'ять. Це може бути причиною того, що деякі учні на іспитах цілковито забувають вивчений матеріал.

Щоб попередити такі небажані прояви раджу:

1. Щоб розслабитися, сядьте в зручне крісло. Повільно вдихайте і видихайте, уявляючи, як холодне повітря входить в ніс, просувається по всіх дихальних шляхах, а потім теплий виходить назовні. Така дихальна гімнастика зустрічається у всіх східних практиках. Коли ви досить розслабилися, повторюйте про себе фрази "Я спокійний", "Я розслабляюся", "Моє серце б'ється рівно і спокійно" і т.п.

2.Після розслаблюючої гімнастики сформулюйте свою ціль. Наприклад, "Я добре підготувався і легко здам іспит!". При цьому уникайте часток "не", всі формулювання повинні бути стверджувальними. А ще краще говорити так, як ніби ваше бажання вже здійснилося, наприклад, "Я з легкістю здав іспит!". Промовляти такі установки краще вголос з посмішкою на обличчі. Відчуйте, як ви збадьорилися після розслаблення. Тепер ви готові до дії.

3.Постарайтеся передбачити, як буде проходити іспит. Закрийте очі, уявіть ранок екзаменаційного дня і постарайтеся детально простежити ваш шлях - збори, у що ви будете одягнені, поїздку до інституту, зустріч з друзями, сам іспит, який квиток вам попадеться, добре ставлення до вас викладача. Не треба представляти поганий сценарій - все має бути на вашу користь.Як правильно поводитись під час ЗНО

1. Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте — хвилювання, невпевненість.

2. Не слід лякатися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.

3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до наступного. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.

4. Пам'ятайте, що завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які застосували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допомагають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.

5. Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах.

6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити явні помилки.5 способів усе встигнути

Незабаром розпочнуться іспити. Як усе встигнути вивчити, повторити та ще й вирішити особисті справи? Скористайтесь цими способами у боротьбі із втомою, напруженням, браком часу.

Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов'язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли зробити.

Не дивіться телевізор. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь — життя без телевізора є.

Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам'ятовувати складний навчальний матеріал.

Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Після того, як ви 3 години просиділи за книж¬ками, можете піти на консультацію до друзів або допомогти батькам.

Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Вдало підготуватися до ЗНО, перебороти невпевненість, лінь, страх – це теж маленька перемога на великому шляху життя.

Перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто повірить у себе.

Якщо ти думаєш, що програєш, то програєш.

Якщо ти думаєш, що не зможеш, то не зможеш.

Якщо ти думаєш, але боїшся, то не досягнеш мети.

Якщо ти чекаєш на невдачу, вона прийде до тебе.

Успіх завжди з тим, хто його прагне.

Справжній двобій відбувається у твоєму розумі.

Якщо ти думаєш про перемогу, то переможеш.

Повір у себе, щоб виграти.

Кiлькiсть переглядiв: 20